Ponorné čerpadlo Drainer 550 - 8

Ponorné čerpadlo Drainer 550 - 8

Ponorné čerpadlo Drainer 550 - 8

- zabudovaný hladinový spínač – lze spolehlivě použít i v malém prostoru (jímka 20 x20 cm)
- čerpání až do hladiny 4 mm !
- čerpadlo s tepelnou pojistkou- mechanická keramická ucpávka
- čistá a mírně zkalená voda
- hmotnost čerpadla: 3,9 kg

- k čerpadlu je dodávána vyjímatelná zpětná klapka

0 Kč

včetně DPH 0 %Pro zjištění aktuální ceny a dostupnosti nás kontaktujte.neznámá dostupnost

Popis

Ponorné čerpadlo Drainer 550 - 8- účel a použití: 

Ponorné čerpadlo Drainer 550 – 8 je určeno pro čerpání čisté a mírně zkalené vody bez obsahu abrazivních částic do max. teploty 35 °C.

Je vhodné pro použití v domácnostech, zahradnictví, zemědělství či pro sanitární účely. Například k napouštění a vypouštění bazénů, čerpání jímek, odvodňování sklepů, čerpání vody ze studní, nádrží, rybníků apod. Ponorné čerpadlo může být trvale ponořené. Ponorné čerpadlo Drainer 550 - 8 dokáže vyčerpat vodu až do úrovně 4 mm.

Není vhodné k trvalému provozu (například umělé potůčky, vodopády, vodotrysky), k čerpání chemických produktů, potravin, slané vody a vody obsahující abrazivní (schopné obrušovat - brusné) částice jako písek, štěrk atd.


Popis ponorného čerpadla Drainer 550 - 8 a jeho funkce:

Čerpadlo Drainer 550 - 8 má plášť a skříň z kvalitního nárazuvzdorného plastu. Nerezová hřídel motoru je utěsněnakeramickou mechanickou ucpávkou. Motor je vybaven zabudovanou tepelnou pojistkou, která chrání ponorné plastové čerpadlo proti přehřátí a přetížení. Ponorné čerpadlo je vybaveno zabudovaným hladinovým spínačem, který ovládá chod ponorného čerpadla v závislosti na hladině čerpané vody (popis v návodu k použití).


Integrovaný hladinový spínač:

Čerpadlo Drainer má zabudovaný hladinový (plovákový) spínač. Nemůže tedy dojít k jeho zachycení o stěnu jímky či jiné předměty a proto ho lze použít v jímkách malých rozměrů (20 x 20 cm nebo kruhová o průměru 23 cm). V případě potřeby lze hladinový spínač vyřadit z provozu (uzamknout) ručním šoupátkem na plovákové komoře. V tomto případě však musíme hlídat hladinu čerpané vody, aby neklesla pod cca 4 mm – nebezpečí chodu na sucho a poškození keramické ucpávky či dalších částí čerpadla.
Zapínací výška: cca 12 cm
Vypínací výška: cca 4 cm

Výhody ponorného čerpadla Drainer 550 - 8:

Mezi hlavní výhody tohoto ponorného čerpadla patří vysoké maximální dopravované množství kapaliny (až 10000 litrů za hodinu, což je většinou dostačující pro domácí, zahradní či zemědělské použití). Jednoduše a rychle vyčerpáte jímky, nádrže, rybníky, ale také ho využijete na napouštění a vypouštění bazénů a odvodňování sklepů.

 

Technické údaje DRAINER 550-8

 

jmenovité provozní napětí 230 V/AC
elektrický příkon 550 W
jmenovitý proud 4,6 A/AC
max. dopr. množství 10 000 l/h
max. výtlak 8 m
max. ponor pod hladinou 8 m
max. teplota čerpané kapaliny 35 °C
přípojka na hadici G1" - G11/2"
max. rozměr částic v kapalině 3 mm
délka pohyblivého přívodu 10 m
třída el. ochrany 1
el. krytí X8 IP
hmotnost čerpadla 4,9 kg
 


 


 


 


 


 

Výkonový graf čerpadla DRAINER 550-8

Měření a určování maximálních hodnot se provádí při rovném přímém vývodu z čerpadla bez nástavce. Jakékoliv další segmenty mohou některé hodnoty změnit.

Další kategorie

proč na kupovat u násfacebook